Zpět na katalog
book
Marcus Aurelius
Rudolf Kuthan (překl.)
Kateřina Zbortková

Hovory k sobě

Nejoblíbenější filozofická kniha všech dob v limitovaném mikronákladu 50 kusů s linoryty česko-britské malířky Kateřiny Zbortkové

12 990,- Kč
Koupit

Klenot stoicismu vydáváme v menší edici teacup. Pro originální grafiky, jichž bude šest spolu se sedmou na obálce, jsme tentokrát oslovili mladou česko-britskou malířku Kateřinu Zbortkovou, jež studovala ilustraci a vizuální média na Univerzitě umění v Londýně a má za sebou výstavy v Londýně, Vídni i Praze. Ačkoli je známá spíše v oblasti volné malby, přemluvili jsme ji, ať pro nás připraví sérii grafik, a to technikou monochromatického linorytu. Zvolili jsme malý náklad 50 kusů, a tím učinili každou jednu knihu ještě vzácnější. Abyste si svou krásnou knihu při čtení nezničili, přibalíme Vám k ní vydání Hovorů k sobě z nakladatelství Baset jako dárek – tu si můžete číst v posteli i ve vaně, a originál s grafikami vystavit v knihovně.

Pro naše vydání jsme oslovili odborníky na antickou filozofii, aby připravili zcela novou redakci Markova textu. Dr. Vladimír Mikeš přispěl do knihy původní studií o rané stoe.

Jako vždy se o dokonalý soulad obsahu a formy postarala naše dvorní grafička Johana Kratochvíla ze studia Signatura.

Na křtu 11. prosince 2023 zazněla skladba Petera Zagara Everything has been said, která doprovází též naše dokumentární video z výroby knihy.

O knize:
Třetí svazek bibliofilské edice Teacup.

Šesti linoryty a linorytem na obálce vypravila Kateřina Zbortková.

Závěrečnou studii napsal Vladimír Mikeš.

Edici připravila Lucie Černá.

Koncept navrhla a písmem ve svém studiu vysázela Johana Kratochvílová.

Linoryty vytiskl Pavel Hora na Vyšší odborné škole grafické a Střední průmyslové škole grafické

Knihařsky zpracoval Jan Kotulán z ateliéru Daruma Praha.

Texty vytiskla na HP Indigo tiskárna Typodesign s. r. o.

Papíry Fedrigoni pocházejí z environmentálně citlivého a kontrolovaného lesního hospodářství, provozovaného trvale udržitelným způsobem, zachovávajícím biodiverzitu, produktivitu i ekologické procesy lesa a beroucím ohledy na sociální zájmy místních komunit. Neobsahují chlór.