"

O nás

Nakladatelství a knihkupectví Teapot se specializuje na vydávání bibliofilií. Založil je v roce 1990 pod názvem Bonaventura význačný český nakladatel Vladimír Beneš, od roku 2013 nese název Teapot, přičemž Bonaventura zůstal názvem profilové velké edice závažných titulů české provenience. Vedle ní vydává nakladatelství formátem menší edici Teacup, ve které nabízí rozmanitější a radostnější tituly světové i české literatury různých žánrů.

Kniha v našem pojetí je chápaná jako umělecký artefakt – harmonický součin a soulad všech řemesel a umění, jež se na její výrobě podílejí. Naším cílem je maximálně propojit samozřejmě text s ilustrací, ale též se zajímavými a inovativními písmy, papíry, luxusní typografií a vazbou. Chceme představit knihy plnokrevně tak, jak bývaly vyráběny kdysi coby pramen poznání. Tehdy však určený výlučným společenský vrstvám, kdežto dnes přístupný každému. Vydáváme českou klasiku i novou literaturu, u vědomí tradice a hodnoty uměleckých překladů v české kultuře ovšem také zahraniční díla v českých převodech. Ke každému dílu se snažíme najít odpovídající grafický doprovod, který hledáme opět mezi známými jmény i mezi mladými výtvarníky. Je to dobrodružství plné potýkání, míjení, překvapivých náhod i shod. Je to dobrodružství. Práce. Radost. Ocenění. Vhodný a nevšední dárek. Sdílejte tuto radost s námi. Bibliofilie jsou jedinečné koření uměleckého života a snadno vzbuzují návyk. Ostatně přesvědčte se v galeriích na našich stránkách.

Uvědomujeme si, že bibliofilie je artefakt nejenom krásný, ale i drahý. Při velmi vysokých nákladech ruční výroby a nejkvalitnějších dostupných materiálech tomu ani nemůže být jinak. Každý titul vzniká nejméně rok a zaměstnává mnoho lidí různých profesí, jimž kraluje výtvarník, který k titulu vytváří originální grafiky. Přesto usilujeme o to, aby naše knihy nebyly nedostupné a cenově obvykle ani nepřevyšují tržní cenu grafik, které jsou jejich součástí. Staňte se našim stálým zákazníkem, přihlaste se k odběru newsletteru a buďte informováni jako první o našich nových titulech. Naše ceny fungují stejně jako letenky – knihy předprodáváme ještě před jejich dokončením za nejpříznivější ceny, do prodeje je uvádíme s cenou vyšší a jak se výtisky rozebírají, cenu knihy zvyšujeme. Tím, jak ubývá dostupných výtisků, musíme reagovat na rostoucí tržní cenu knihy. Cenové akce neděláme, ale pravidelně připravujeme pro naše zákazníky společenské akce nebo malé dárky, jako jsou grafiky nebo designové produkty ze studia Qubus.

Přijďte se podívat na naše knihy do showroomu studia Qubus v Praze v Rámové ulici. Nebo si je objednejte online a doručíme vám je zdarma kamkoli v Česku či na Slovensku, po domluvě i jinam.